Jak się ubrać jak dżentelmen

Ubieranie się tak, aby zrobić wrażenie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ istnieją pewne rzeczy, które należy nosić i określone sposoby, w jakie należy je nosić. Nie jesteś pewien, jak prawidłowo zawiązać krawat? Może potrzebujesz porady jak prawidłowo nosić koszulę lub spodnie. Nie martw się więcej, ponieważ, mamy zamiar ujawnić nasze 10 najlepszych wskazówek, jak ubierać się jak dżentelmen.

Dobierz właściwy rozmiar garnituru (poznaj swoje wymiary)

Przed zakupem garnituru bardzo ważne jest zmierzenie się, aby upewnić się, że jest on idealnie dopasowany do Ciebie. Musisz upewnić się, że ramiona marynarki nie są ani za duże, ani za małe, a rękawy są dla Ciebie wygodne, gdy podnosisz ręce do góry (zbyt ciasne i wywierają niepotrzebny nacisk na szwy) Nikt nie chce marynarki, która jest dla niego zbyt długa lub zbyt krótka, prawda? Możesz tego uniknąć, wykonując następujące czynności podczas przymierzania; zacznij od rozluźnienia ramion u boku, a następnie zwiń palce wokół obszycia, kurtka powinna spocząć dokładnie w szczelinie, którą zrobiły Twoje palce. Będziesz wiedział, że kurtka jest za długa, jeśli się zwija, a za krótka, jeśli nie dosięga szczeliny.

Noś swój garnitur i nie pozwól, by on nosił ciebie.

Zbyt duża ilość nieporęcznych przedmiotów w kieszeniach powoduje zniekształcenie tkanin i niepotrzebne zużycie garnituru. Nie wygląda to dobrze, jeśli starasz się ubierać jak dżentelmen, ponieważ odbiera to styl i klasę. Nie mówimy, że musisz zostawić swoje kosztowności w domu, ponieważ byłoby to niedorzeczne, ale chodzi o to, aby wiedzieć, gdzie je przechowywać. Wyjmij z portfela wszystkie zbędne elementy, aby go odchudzić i umieść go w jednej z kieszeni na piersi. Telefon komórkowy można umieścić w drugiej kieszeni na piersi, a wszelkie inne drobne przedmioty, takie jak klucze, w kieszeniach wewnętrznych. Nie noś niepotrzebnych kluczy, ponieważ mogą być naprawdę nieporęczne. Cokolwiek zrobisz, nie pozwól, aby garnitur Cię nosił!

Guziki marynarki

Czy mylisz się co do tego, które guziki powinieneś zapiąć, a które zostawić rozpięte? Zapinanie niewłaściwych guzików jest bardzo łatwym do popełnienia błędem, więc zamierzamy położyć kres temu zamieszaniu. Jeśli Twoja marynarka ma trzy guziki, środkowy powinien być zawsze zapięty, a dolny nigdy. Górny nie musi być zrobiony do góry, ale radzimy to zrobić. Jeżeli jednak marynarka ma dwa guziki, należy zapiąć tylko górny. Wreszcie należy go rozpinać tylko wtedy, gdy się siada.

Dobierz odpowiednią długość spodni

To naprawdę proste. Wystarczy sprawdzić, czy zakrywają one z tyłu połowę buta. Swingery w kostkach nie wyglądają najlepiej, podobnie jak spodnie, które ciągną się po podłodze, więc sprawdzając, czy schodzą do właściwego miejsca na bucie, spodnie będą miały idealną długość.

Naucz się, jak prawidłowo nosić koszulę

Teraz, gdy wiesz już jak prawidłowo dobrać długość spodni, czas przejść do koszuli. Jest tego trochę więcej, więc zwróć na to uwagę. Po pierwsze, mankiet rękawa powinien zakrywać nadgarstek sięgający dolnej części kciuka, a w przypadku noszenia z marynarką, powinno być widoczne co najmniej pół cala mankietu koszuli poniżej nadgarstka marynarki. Dodatkowo, końcówki kołnierzyka powinny przylegać do korpusu koszuli. Na koniec, zawsze pamiętaj, że dobrej jakości koszula wytrzyma wiele prań, a często z czasem będzie coraz lepsza, więc wybieraj mądrze.

Krawat

Krawaty to świetny sposób na przedstawienie tego, jak się czujesz w danym dniu i możesz być tak odważny, kolorowy i szalony, jak tylko chcesz. Wybierając krawat dla siebie, ważne jest, aby najpierw sprawdzić jego jakość, a najlepszym sposobem na to jest dotknięcie go. Dotykając materiału można się zorientować o jego jakości i zastosowanej podszewce, co ma wpływ na sposób wiązania węzłów. Po zawiązaniu, końcówka krawata powinna znajdować się na środku paska i należy go mocno naciągnąć, tak aby nie było przerwy na górze, gdzie krawat styka się z otworem kołnierzyka. Najczęściej stosowany jest węzeł typu „four-in-hand”, ponieważ pasuje on do większości kształtów kołnierzyka i jest stosunkowo łatwy do zawiązania. Dlaczego nie dodać specjalnego akcentu poprzez umieszczenie w nim małego wgłębienia? – To doda mu więcej stylu i klasy.

Zwróć uwagę na szczegóły

To sekret, dzięki któremu będziesz wyglądać najlepiej. Spróbuj uzupełnić swój strój o kwadratową spinkę do krawata. Jeśli chcesz zrobić coś więcej, srebrna spinka do krawata będzie doskonałym uzupełnieniem Twojego klasycznego, wyrafinowanego wyglądu.

Postaw na dobrą jakość

Jak się ubrać jak gentelman

Dobrej jakości ubrania nie tylko wyglądają o wiele lepiej, ale również będą służyć o wiele dłużej. Jeśli zainwestujesz w ubrania, które są wysokiej jakości, z czasem zgromadzisz garderobę, która jest indywidualna dla Ciebie.

Buty i skarpety

Buty, które nosisz do garnituru powinny być brogue lub semi-brogue i muszą być codziennie polerowane prawdziwą pastą do butów, aby były jak najbardziej błyszczące (prawie do standardów wojskowych). Nie powinieneś nosić ich przez 2 dni z rzędu i radzimy, abyś pod koniec każdego dnia wkładał do nich drzewka do butów, aby zachować ich kształt. Jeśli chodzi o skarpety, które nosisz, musisz upewnić się, że nie są zbyt głośne, ale także upewnij się, że pasują do koloru spodni, a nie do koloru buta. Wreszcie, musisz mieć je wystarczająco długie, aby nie pokazać nogi.

Pielęgnacja

Nie ma nic gorszego niż pognieciona koszula, która straciła swój kolor, więc upewnij się, że znasz symbole pielęgnacji odzieży. Uwaga; jeśli jest napisane „tylko do prania na sucho”, jest to zrobione z bardzo dobrego powodu. Twoje ubrania powinny być zawsze czyste i wyprasowane, abyś mógł zaprezentować się w jak najlepszy sposób.