Jak ubrać się jako gość weselny?

Otrzymanie zaproszenia na ślub wiąże się z podekscytowaniem, aby dzielić się wielkim dniem pary, a nawet czasami trochę niepokoju, co nosić na uroczystości! W tym poście zamierzamy przedstawić kilka wskazówek dotyczących stroju gości weselnych. Gdy nie jest to twój wielki dzień, ale chcesz wyglądać stylowo i odpowiednio do okazji. Poniżej omawiamy czarne krawaty, formalne, koktajlowe (półformalne) i dorywcze kody ubioru weselnego, ponieważ są to najczęstsze kategorie spraw ślubnych.

Strój dla gości weselnych z czarnym krawatem

Jeśli zaproszenie ślubne wskazuje na strój Black-Tie, naprawdę nie ma wiele miejsca na interpretację lub odchylenie w swoim stroju gościa weselnego. Musisz nosić smoking. Podczas gdy istnieje pewna możliwość pokazania swojego osobistego stylu podczas noszenia stroju Black-Tie, najbardziej odpowiednie jest trzymanie się tradycji. Oznacza to, że musisz nosić smokingową marynarkę, smokingowe spodnie i muszkę. Aby pokazać swój styl na tę okazję, rozważ to poprzez koszulę, muszkę, spinkę do klapy i wybór butów.

Co robić?

 • Załóż czarny lub midnight blue smoking. Na ślub w stylu Black-Tie najbardziej odpowiednie są czarne i midnight blue smokingi. Jeśli musisz nosić inny kolor, staraj się, aby był jak najciemniejszy.
 • Noś czarne, skórzane, patentowe lub aksamitne buty typu oxford lub loafer. Jeśli nie jest to zaznaczone w zaproszeniu, trampki lub jakiekolwiek inne buty są uważane za nieodpowiednie na tę okazję.
 • Nosić koszulę z kołnierzykiem. T-shirty, koszulki polo i koszule z kołnierzykiem nie są akceptowalne dla black-tie dress code. Jeśli jest to odpowiednie dla miejsca ślubu i tematu, rozważ koszulę smokingową w innym kolorze, fakturze lub wzorze (np. pastelowa, dżinsowa, pinstripe).

Czego nie robić?

Czarny smoking
 • Załóż białą lub kość słoniową marynarkę. Eleganckie marynarki, zwłaszcza białe i kość słoniowa, powinny być zarezerwowane dla Pana Młodego i jego asystentów.
 • Noś kwiatową butonierkę – są one zazwyczaj zarezerwowane dla pana młodego i uczestników wesela. Zamiast tego, rozważ ozdobienie klapy smokingu stylową przypinką.
 • Celowo zamierzać na upstaging pana młodego lub jego uczestników z odzieży. Zachowaj swój wygląd czyste, klasyczne i wolne od zbyt wielu szczegółów.

Formalny męski strój ślubny

Jeśli ślubny dress code wzywa do formalnego, wiele z zasad stroju Black-Tie ma zastosowanie. Największą różnicą jest to, że smoking nie jest wymagany dla formalnego stroju, ale często jest opcjonalny. Zamiast nosić czarny lub północny smoking, rozważ noszenie czarnego lub ciemnego kolorowego garnituru.

Co robić?

 • Załóż ciemny garnitur lub smoking. Na Formalny ślub, ciemne garnitury (np. czarny, szary, midnight blue) są najbardziej odpowiednie.
 • Załóż muszkę lub krawat. Inaczej niż w przypadku stroju Black-Tie, muszka nie jest wymagana. Można założyć muszkę lub krawat.
 • Noś koszulę z kołnierzykiem – T-shirty, koszulki polo i koszule z kołnierzykiem nie są akceptowane w formalnym dress code. Jeśli jest to odpowiednie dla miejsca ślubu i tematu, rozważ koszulę w innym kolorze, fakturze lub wzorze (np. pastelowa, dżinsowa, w prążki), aby pokazać trochę swojego osobistego stylu.

Czego nie robić?

 • Noś swobodne obuwie – Chociaż czarne buty z lakierowanej skóry nie są wymagane, to w przypadku stroju formalnego należy nosić buty wizytowe.
 • Mix and Match Suit Separates – Pełny garnitur z dopasowaną marynarką i spodniami powinien być noszony. Oprzyj się chęci mieszania garniturów w różnych kolorach do formalnego stroju ślubnego.
 • Noś kwiatową butonierkę – są one zazwyczaj zarezerwowane dla pana młodego i uczestników wesela. Zamiast tego, rozważ ozdobienie klapy smokingu stylową przypinką.
 • Celowo zamierzają na upstaging pana młodego lub jego uczestników z odzieży – zachować swój wygląd czyste, klasyczne i wolne od zbyt wielu szczegółów, które mogą pojawić się, że próbujesz upstage Man of the Hour.

Koktajlowy (półformalny) strój weselny dla gości

Zaproszenie z Cocktail attire wskazane, zapewnia większą swobodę w stylizacji wyglądu niż Black-Tie i formalne dress codes. Z Cocktail dress można poluzować neck-tie trochę, dosłownie iw przenośni, i zrelaksować się w szykowne i nowoczesne mody na imprezę. Teraz pamiętaj, aby zachować klasę, bo to wciąż ślub!

Co robić?

 • Załóż garnitur. Na wesele w stroju koktajlowym, garnitury lub oddzielne garnitury są najbardziej akceptowalne dla męskiego stroju gości weselnych. Marynarki i płaszcze sportowe są często popularne na imprezach koktajlowych, ponieważ w miarę upływu wieczoru i rozpoczęcia tańców, można stracić marynarkę i stać się bardziej wygodnym.
 • Noś krawat. Powinieneś rozważyć założenie krawata do garnituru na początku imprezy, a jeśli widzisz, że inni goście nie mają krawatów, nie krępuj się zsunąć go i włożyć do kieszeni marynarki.
 • Dodatki. Możesz ozdobić swój wygląd wyrafinowaną biżuterią (drewnianymi lub koralikowymi bransoletkami), spinką do klapy, paskiem do krawata lub wzorzystą poszetką, aby naprawdę pokazać swój styl.

Czego nie robić?

 • Załóż smoking. Strój koktajlowy wymaga pewnego poziomu formalności, ale zdecydowanie nie jest to smoking. Wystarczy garnitur i spodnie.
 • Załóż jeansy. Dżinsy nie są zazwyczaj uznawane za dopuszczalne na weselu w stroju koktajlowym, nawet z marynarką. Zachowaj ten wygląd na inny czas i miejsce.
 • Noś ubrania z rozerwaniami, dziurami, rozdarciami. Strój koktajlowy jest nadal uważany za strój do imponowania, więc ubrania z dziurami i rozerwaniami nie będą akceptowane. Zachowaj swój wygląd wyrafinowany i klasyczny, chyba że para młoda wskaże inaczej.

Swobodny strój dla gości weselnych

Gość weselny

Określenie Casual Attire jest prawdopodobnie najbardziej szerokie i mylące spośród określeń strojów omawianych w tym poście. Jest najbardziej mylące, ponieważ każdy opis swobodnego stroju gościa weselnego może być inny. Przede wszystkim decydując o tym, co założycie na wesele oznaczone jako „Casual Attire”, spróbujcie wziąć kilka wskazówek z zaproszenia, miejsca i pory dnia, w której odbędzie się wesele.

Co robić?

 • Noś chinosy lub spodnie garniturowe. Chinosy lub khaki są świetną opcją dla swobodnych wesel, zwłaszcza tych, które odbywają się latem. Jeśli jest to szczególnie ciepły klimat, możesz nawet rozważyć noszenie szortów khaki lub chino. W chłodniejszych klimatach zdecyduj się na ładną parę lekkich, wełnianych spodni.
 • Noś koszulę z nadrukiem. Koszula z nadrukiem w kratę, paski lub z całym wzorem jest świetną opcją na swobodny ślub.
 • Dodaj kolor do swojego wyglądu .Inaczej niż black-tie i formalne wesela, gdzie ciemne kolory są zachęcane, casual attire ślub jest często dobry czas, aby dodać trochę koloru do swojego wyglądu.

Czego nie robić?

 • Załóż t-shirt. O ile nie jest to specjalnie wskazane przez parę, aby być super swobodnym weselem, t-shirt prawdopodobnie nie jest twoim najlepszym zakładem na wesele. Wybierz koszulkę polo lub koszulkę popelinową z krótkim rękawem, jeśli chcesz nosić krótki rękaw.
 • Noś krawat. W przypadku stroju swobodnego, możesz prawdopodobnie pominąć muszkę i krawat. Jeśli nie czujesz się komfortowo nosząc koszulę rozpiętą u góry, rozważ założenie koszuli z kołnierzykiem z zapiętymi wszystkimi guzikami.
 • Noś buty z odkrytymi palcami lub japonki. O ile nie jest to wyraźnie zaznaczone jako ślub na plaży, powinieneś nosić buty z zamkniętym palcem, oxford lub loafer, nawet jeśli chodzisz bez skarpet.