Jak wybrać koszulę do pracy

Noszenie koszul nie jest najgorszą rzeczą. Niektóre z nich są naprawdę fajne.

Skoro musimy nosić koszule każdego dnia, możemy być dumni z tego, jak wyglądamy. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając koszulę do pracy.

Wybór dopasowania

Prawdopodobnie najważniejszym aspektem wyboru koszuli (lub jakiegokolwiek ubrania) jest upewnienie się, że jest ona odpowiednio dopasowana. Koszula to coś więcej niż jej założenie i zapięcie. Od kołnierzyka do mankietów trzeba poświęcić wiele uwagi, żeby mieć pewność, że nie będziesz wyglądał jak wariat.

Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniego rozmiaru jest zmierzenie się. Pewnie, że mógłbyś kupić koszule w rozmiarze małym, średnim lub dużym, ale ostatnio sprawdzałem, że nie jesteś zamówieniem frytek. Jesteś mężczyzną; mężczyzną, który powinien znać swoje wymiary. Poświęć trochę czasu na zmierzenie się, żeby znać swój rozmiar szyi i długość ramion. Nikt nie chce mieć „pijanego” kołnierza, który zwisa z szyi, ani nie chce się dusić z powodu zbyt ciasnego kołnierza. Dobrą zasadą jest włożenie jednego palca do kołnierza. Jeśli palec zmieści się wygodnie między szyją a kołnierzem – gratulacje, to jest to dopasowanie. Jeśli dwa palce mieszczą się w kołnierzu, kołnierz jest za duży. Największy wniosek z tej rady: idź się zmierzyć – to zrobi różnicę.

Wzory

Kiedy już uda Ci się dopasować koszulę, drugą najtrudniejszą częścią jest próba skompletowania stroju. Biel, czerń, błękit i paski to podstawowe kolory w świecie koszul, ale nie bój się trochę poszaleć i pobawić się kolorem i/lub fakturą. Obecnie dużym trendem wśród koszul są kraty i nadruki gingham. Kolorowa kratka w połączeniu z ciemnym krawatem to dobry pomysł na jesień, ale gdy temperatura spadnie jeszcze bardziej, wybierz bardziej stonowane kolory, które będą pasować do ciemnego garnituru. Ogólna zasada mówi, że garnitur powinien mieć tylko jeden akcent; jeśli koszula jest w jaskrawym kolorze, reszta stylizacji (marynarka i krawat) powinna być gładka.

Tkanina i materiał

koszule

Jeśli musisz codziennie nosić do pracy koszulę i krawat, to wiesz, jak wygląda godzina 14:00 w koszuli zapinanej na guziki. Jesteś spocony, rozdrażniony i nie możesz się doczekać, żeby się z niej wydostać. Oto trzy opcje wyboru tkaniny:

Na dzień pracy w biurze potrzebujesz oddychających materiałów, takich jak bawełna lub mieszanki bawełny. Bawełna jest trwała, niezawodna i łatwa do prania i wielokrotnego noszenia.

Len to kolejna oddychająca tkanina, która jest idealna na lato, ale gniecie się jak Shar Pei. Staraj się unikać noszenia lnu w sytuacjach, w których będziesz musiał się dużo ruszać.

Jedwab jest zawsze eleganckim wyborem, ale podobnie jak len, może być noszony tylko w sytuacjach, które nie wymagają dużej aktywności (nie ma nic gorszego niż plama potu na jedwabiu).