Spodnie dresowe – wady i zalety

Odkąd mamy jakiekolwiek wyczucie mody, wszyscy chcemy też być wygodni. Wciskając się w wymalowane dżinsy i zasysając się, żeby nie pokazać nic przez dopasowane koszulki, myślę, że można śmiało powiedzieć, że nasze ulubione dni to te, w których spodnie dresowe i zbyt duże topy są tym, co decydujemy się założyć przed zajęciami. Po tym, jak obawiamy się tego niezręcznego tańca, który – powiedzmy sobie szczerze – WSZYSCY wykonujemy, i tego dziwnego schylania się, kiedy nie możemy się właściwie poruszać, łatwiej jest zamienić to wszystko na coś przytulnego.

Dla niektórych osób, które odkryły znaczenie spodni dresowych we wczesnym okresie życia, większość ich szafy składa się już z bluz i t-shirtów. Inni, którzy dowiedzieli się o tym stylu życia rok lub dwa lata temu, w tym ja, wciąż próbują zgromadzić odpowiednie dodatki. I chociaż może jest więcej plusów niż powinniśmy wymienić, są też pewne minusy ubierania się w ten sposób przez większość czasu w szkole.

Wiem, wiem: Kto chce wierzyć lub przyznać, że są jakieś minusy spodni dresowych. Nie ma w nich nic złego, kiedy idziesz do klasy i nie musisz się martwić, że spodnie podwiną się w nieodpowiednich miejscach. Nie musisz się też martwić, że pokażesz coś, czego jeszcze nie widziałeś w lustrze. Życie jest prostsze, kiedy chodzi o bluzy, ale to nie znaczy, że jest lepsze. Zanim jednak wypowiem się na temat tego ukochanego trendu, zacznę od tego, co sprawia, że spodnie dresowe są tak atrakcyjne.

Zalety

 1. Kiedy zdecydujesz się założyć spodnie dresowe na dzień, możesz dłużej pospać, bo przygotowanie się nie zajmie Ci tyle czasu. Oznacza to, że budząc się, nie musisz czesać włosów i zakładać czapki lub iść na zajęcia w tym, w czym poszedłeś spać, bo szczerze mówiąc, co za różnica.
 2. Jest całkowicie akceptowalne, by w dresach mieć dwu- lub trzydniowe włosy, bo oczywiście nie chcemy nikomu zaimponować.
 3. Możesz wyciągnąć i założyć swoje ulubione stroje z liceum, ponieważ są już tak zużyte, że stanowią najwygodniejszą rzecz, jaką posiadasz.
 4. BRASKI SPORTOWE… Dlaczego nie skorzystać z zalet bluzy, kiedy możesz uwolnić się od irytujących staników, które działają nam na nerwy po noszeniu ich przez zaledwie dwie godziny? Nie popieram całkowitego braku stanika, tak jak to robisz we własnym domu, ale stanik sportowy jest zdecydowanie lepszy niż te zwykłe, z podklejonymi drutami.
 5. Nie musisz się martwić o dopasowanie! Kogo obchodzi, czy niebieski napis na Twojej bluzie pasuje do koloru Twoich spodni, czy też masz szary wygląd zarówno na dole, jak i na górze, co jest powszechnie znane jako „groutfit”. Przynajmniej jest ci wygodnie!

Jak już wspomniałem, jest pewnie jeszcze wiele zalet, ale niestety nadszedł czas na negatywne strony noszenia spodni dresowych na co dzień.

Wady

dresy
 1. Pranie – w zależności od tego, jak duża jest twoja kolekcja bluz, możesz być zmuszony do częstszego robienia prania, bo w końcu możesz nosić tylko połowę swojej szafy.
 2. Jeśli będziesz nosił spodnie dresowe przez cały czas, stracisz tolerancję dla dżinsów i bluzek. Wtedy już nigdy nie będziesz chciał się przestawić. Nawet latem, bo wtedy są szorty do biegania!
 3. Jeśli będziesz nosił spodnie dresowe przez cały okres studiów, nie będziesz mógł pracować nad swoim profesjonalizmem i rozbudową tej części garderoby. Niewiele osób będzie traktować Cię poważnie, jeśli zobaczą Cię w stroju przeznaczonym do codziennego leżenia.
 4. Jeżeli będziesz nosił tylko spodnie dresowe i nie będziesz miał zbyt dużego wyboru, to wszystkie twoje ubrania będą się szybko zużywać.
 5. Jeżeli nie kupisz ich w Walmart lub Meijer, czego nigdy nie będę się sprzeciwiał, spodnie dresowe są też bardzo drogie; Nike, Adidas, Under Armor i Victoria Secret!
 6. Odpowiedź „I’m bummin’ it today” z pewnością szybko się znudzi i wkrótce nie będzie ważną wymówką, dlaczego jesteś leniwy lub nie dbasz o rzeczy.

Mam nadzieję, że nie zrujnowałem twoich myśli o dresach, a może to wcale nie zmieniło twojego poglądu na ten temat. Ja też się z tym zmagam i chociaż to Twoja decyzja, co nosisz na co dzień, to mam nadzieję, że to zmotywuje Cię do tego, żebyś zaczął nosić inne rodzaje ubrań.

Może wszyscy zaczniemy powoli, odważnie ograniczać wydatki, a pod koniec roku szkolnego spodnie dresowe staną się przywilejem. Zakładanie dresów tylko w dni, w których mamy trzy testy i przespaliśmy tylko dwie godziny, bo nauka była priorytetem przez ostatnie 48 godzin. Spodnie dresowe mogą wkrótce stać się systemem nagród dla nas samych! Chociaż kiedy to mówię, nie wydaje mi się to już tak dobrym pomysłem jak wcześniej. Cóż, każdy ma swoje zdanie, dresy czy nie dresy – to zależy od ciebie!